Chemie, jakou použít a kam ji nalít?

Klíčem dlouhé životnosti vašeho obytného vozu, je jeho údržba. Každý s láskou pečuje o svůj domov a stejně tak je tomu potřeba i u vašeho domu na kolech. Čištění nádrží, kazet a odpadů je, ale docela jiné než je tomu v klasické domácnosti. Základem je použití správné chemie a dodržování pravidelnosti. 

  • Údržba WC kazety

Správná údržba WC kazety vám může její životnost prodloužit i o několik let. Je jedno jakou zvolíte chemii. Modrou, zelenou, tekutou nebo v sáčkách? Důležité je WC kazetu čistit poctivě. 

 

K pravidelnému vyčištění na cestách vám postačí obyčejná voda. Po vylití kazety je potřeba důkladně proplachovat, dokud z kazety nevylíváte čistou vodu.

K vyčištění kazety po příjezdu z cest je ideální použít Čistič WC kazet od značky Thetford, kdy nalijete 300 ml čističe do kazety a zředíte 5 litry vody, protřepejte a nechte odstát alespoň 24 hodin.

Tip: Jízda s aplikovaným čističem v kazetě zlepší výkon          odkalení.

301:225

 

Čistič WC kazety
THETFORD (1l)

K vyčištění záchodové mísy v obytném voze nebo karavanu je určen speciální přípravek, tzv. růžová chemie vám vytvoří v záchodové míse ochranou vrstvu, která zajistí rovnoměrné splachování, a tím ušetří spotřebu vody.

301:207

Aqua Rinse Spray
THETFORD (0,5l)

 

 K pravidelné údržbě poslouží také řada výrobků Aqua Kem od Thetford, ať už vyberete modrou, zelenou nebo verzi v sáčkách neuděláte chybu. Aplikace modré nebo zelené chemie je jednoduchá. Po vyčištění kazety vodou nalijete doporučenou dávku chemie a zředíte 2-3 litry vody, sáček necháte ve stejném množství vody rozpustit. Toto je potřeba opakovat po každém vyprázdění toalety.

301:200 301:603 301:972
Aqua Kem Blue
THETFORD (2l)
Aqua Kem Green koncentrát THETFORD (0,78l)
Aqua Kem Blue
THETFORD (15 šáčků)

 

 

  • Údržba odpadní nádrže, tzv. nádrže na šedou vodu

Stejně důležité jako čištění WC kazety je pravidelné čištění odpadní nádrže, tzv. nádrže na šedou vodu. Pravidelným čištěním zabráníte zpětnému zápachu, který umí znepříjemnit dovolenou a pobyt v obytném voze. Pro pohodlí uživatelů, firma Thetford nabízí Duo Tank Cleaner, kterým vyčistíte jak WC kazetu, tak odpadní nádrž a s tím spojené potrubí. Vhodným doplňkem Duo Tank Cleaner je Grey Water Fresh, který snižuje tvorbu usazenin v nádrži na šedou vodu, má pod kontrolou zápach šedé vody
a udrží šedou vodu déle čerstvou a čistou. 

301:651 301:971

 

Čistič nádrží Duo koncentrát
THETFORD (0,8l)

Gray Water Fresh odstraňovač zápachu koncentrát THETFORD (0,78l)

 

  • Údržba vodní nádrže na čistou vodu

Nádrž na čistou vodu je doporučováno čistit alespoň 2x ročně. Základní účinnou ochranou proti znečištění vody je aktivní stříbro - stříbro v síťce, které se vhodí do nádrže servisním otvorem. Velkou výhodou aktivního stříbra, je jeho automatické dávkování při každém novém naplnění nádrže. Stříbro je ideální měnit jednou ročně. K vyčištění nádrže po sezóně pak krásné poslouží sada Certisil Certinox. 

300:932

 Čistá nádrž ve třech krocích s Certinox:

  1. Odstraňte usazeniny ze stěn nádrže a potrubí pomocí Certinox TankRein.
  2. Odstraňte zápach a odvápněte s Certinox TankFrisch.
  3. Přidejte Certisil Argento do čerstvé vody, aby se uchovala.
Sada Certinox 3x100 ml

 

Další variantou, kterou můžete použít pro čistotu vaší nádrže na čistou vodu jsou čističe od značky TW-DES, které jsou jednokrokové, jednoduché na použití, ale vysoce účinné. 

300:975 300:974

Čistič nádrží Biolysan PRO 500ml

pro velké znečištění nádrží, například po dlouhém stání vozu.

Čistič nádrží Biolysan 100ml

pro klasické provozní znečištění.

 

Všechny druhy chemie najdete i na naší prodejně, kde vám rádi poradíme s výběrem a vysvětlíme postup použití. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz