Napsali o nás

Westfalia James Cook - cestovatel s dlouhým rodokmenem

Zástupci Westfalie o něm tvrdí, že se stane novou legendou. U nás stále ještě nepříliš známý, ve světě však velmi uznávaný obytný vůz a respektovaný soupeř, který více než třicet let udává směr, jímž se ubírá vývoj obytných vestaveb.

Westfalia - rozhovor

Na minulém veletrhu Caravaning Brno jsme se na stánku firmy Blue Rent potkali s Arshiou Shariatem, člověkem, který má ve Westfalii na starost prodej vozů na zahraničních trzích. Během dlouhého rozhovoru nám odhalil mnoho zajímavostí z historie i současnosti této firmy.

Historie firmy Westfalia

Slogan vypůjčený z jedné staré reklamy na obytnou vestavbu Westfalia přesně popisuje filozofii firmy, která by – nebýt zrození první generace VW Transporteru – možná dnes tvořila již jen jednu z expozic muzea koňských povozů. Přesně v tomto oboru totiž začínala. Zatímco u nás v té době frčely „čistonosopleny“, v severozápadním Německu zrovna vznikala budoucí legenda.

Nezávislost s obytným automobilem Concorde Liner

PhDr. Libor Daněk je ředitelem velkoobchodu s reklamními předměty. Svůj volný čas tráví nejraději na cestách se svým obytným automobilem. Dlouhá léta si karavany půjčoval, až letos si pořídil svůj vysněný Concorde Liner.

Concorde Credo Emotion 693H - První Concorde do 3,5 tuny

Na test nejmenšího z rodiny Concorde jsme byli v redakci velmi zvědaví. Značku samozřejmě dobře známe, nicméně Credo byl první Concorde, který jsem mohl oficiálně řídit. Vejde se totiž pod magickou hranici 3 500 kg. Znamená to, že se tím Concordu velmi rozšiřuje základna potencionálních zákazníků. Credo přitom nezůstává nic dlužno značce a nabízí stejnou kvalitu a komfort, na jakou jsme u ní zvyklí u větších modelů.

S Nikolou Kühne o krizi i dovolené

S Nikolou Kühne, spolumajitelkou firmy Concorde, jsem se setkala na stánku značky na letošním Caravan Salonu v Düsseldorfu. Zajímalo mě, jak na ně dolehla ekonomická krize i kam jezdí na dovolenou.

Rodinný Bluemobil Family 223K nasadí laťku vysoko

Stále častěji si dnes obytný vůz pořizují mladé rodiny s dětmi. Samozřejmě v takovém případě nepostačí kompaktní nebo polointegrovaný vůz. Obvzláště v případě cestování s dětmi nelze denně rozkládat lůžko ze sadacího koutu. Dostatečný prostor je v takovém případě nutností.

Krédem Creda je luxus za přijatelnou cenu

Pokud se často vydáváte na dlouhé cesty nebo hledáte opravdový luxus a pohodlí, pak může být nejlepší volbou nabídka obytných vozů firmy Concorde. Paleta je široká - od malých integrovaných vozů až po skutečné křižníky silnic.

Spessart, to nejsou jen strašidla

Krásná příroda, říčky, malebné zámečky a středověká města a vesnice, to je přítodní park Spessart.

Spessart jsou lesy, zámky i sportování

Dálnice A3 mezi Würzburgem a Frankfurtem nad Mohanem je pro motoristy, kteří tudy projíždějí, stresující záležitostí. Většina z nich ji proto chce mít co nejrychleji za sebou. Je to škoda.

Obytným vozem na lyže

Zasněžená lyžařská střediska, zimní sporty a obytný příves nebo vůz - to si u nás příznivci karavaningu moc často nedovedou spojit. Přesto ve většině západních zemí je zimní karavaning běžnou a využívanou možností jak trávit dovolenou.

Zatěžkávací zkouška obytného vozu

Dvě stě slunečných dní v roce, středomořské klima a množství jezer dělá z Korutan, nejjižnější oblasti Rakouska, vyhledávanou letní destinaci. Ale i vyznavači zimních sportů si tady přijdou na své. Rozhodně si i v zimě, chudé na přírodní sníh mají lyžaři vždy kde zajezdit. Místní sjezdovky jsou téměř všechny ze sto procent uměle zasněžovány.

Nejlepší evropský karavan park

V zimní sezóně si mohou návštěvníci jihotyrolských středisek užívat 1200 kilometrů perfektně upravených sjezdovek na bílých pláních. To je jedna z podstatných informací pro ty, kteří lyžují hodně a rádi. Ta druhá je, že návštěvník není odkázán jen na hotely a apartmány, neboť i v zimě fungují kempy.

Na hory s obývákem

Cestování s obytným vozem je samo o sobě dobrodružstvím. Moc při něm neušetříte, ale dostanete se do míst, kam byste nezabloudili. Navíc většina kempů západně a jižně od našich hranic připomíná mnohahvězdičkové hotely. Třeba v kempu Burgstaller v Korutanech můžete na toaletě sledovat televizi a mají tam i sprchy pro pejsky...